BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mínuszokkal búcsúzott Budapest

2010. január 3. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pozitív ázsiai és európai hangulat ellenére eséssel zárta a BUX az amúgy igencsak mozgalmasnak mondható év utolsó napját. Az irányadó pesti mutató az igen lanyha forgalommal fémjelzett rövidített kereskedés nap jó részét a 21 440 és 21 340 pontos sáv között csapkodva töltötte. Röviddel zárás előtt azonban lavinaként indult zuhanásnak az index és végül 0,94 százalékos mínusszal, 21 227,01 ponton búcsúzott az óévtől. Igaz, 2009 egészét nézve még így is 73,4 százalékos szárnyalást tudhat maga mögött a mutató. A vezető papírok közül a nap legnagyobb vesztesének a legjelentősebb, 2,5 milliárd forintos forgalmat felmutató Mol bizonyult.

Az olajpapír ugyanis a keddi éves csúcsot követő szerdai esés után 3,3 százalékkal, kereken 17 000 forintra értékelődött le szilveszter napján. A többi blue chip már szerencsésebb volt. Az OTP 1,9 milliárdos forgalomban 0,44 százalékos mínusszal, 5456 forinton végzett, ezzel összességében 89,8 százalékot javítva az év során. A Richter 0,23 százalékot veszítve 42 900 forinton zárt, míg szektortársa, az Egis, 0,27 százalékot gyengülve 18 810 forinton végzett. A vezető papírok közül egyedül a Telekom volt képes emelkedésre, a távközlési cég részvényei 1,4 százalékkal, 732 forintra javítottak.

A kisebb részvények közül a TvNetWork folytatta hegymenetét és 3,45 százalékos erősödést követően 300 forinton zárta a csütörtököt. Javítani tudott a Rába is, amely egy százalékkal, 687 forintra drágult, az RFV pedig 0,3 százalékkal, 4801 forintra javított. A kisebb papírok mozgását követő BUMIX ellenben 0,34 százalékos eséssel 1991,06 ponton zárta az óévet, ami 2009 egészét nézve nagy testvéréhez képest csupán feleakkora, 37 százalékos emelkedést jelent.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet