BUX 140342.86 0,51 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A dollárban és amerikai részvényekben bíznak a guruk

2009. december 30. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A márciusi mélypontok idején amerikai részvények vásárlására buzdító Marc Faber és Barton Biggs most ismét egyhangúan a részvények drágulása és a dollár erősödése mellett tették le voksukat - írja a Bloomberg. Biggs, a Traxis Partners hedge fund vezetője, a Morgan Stanley volt vezető stratégája szerint a világgazdasági helyzet javulásával a tengerentúli részvények és a dollár 10 százalék körül erősödhetnek jövőre. Hasonló állásponton van a befektetői körökben Gloom, Boom & Doom hírleveléről elhíresült Faber is. Véleménye szerint az amerikai deviza 5-10 százalék között értékelődhet fel az euróval szemben. Mindezt úgy, hogy közben az S&P-500 is emelkedni tud majd, ezzel megtörve a márciustól novemberig tartó fordított korrelációt. A Hongkongban élő 63 éves sztárbefektető szerint legrosszabb befektetési döntésnek a nulla közeli irányadó Fed-kamatláb miatt alacsony hozammal kecsegtető amerikai állampapírok, illetve a készpénzfelhalmozás bizonyulhat. A világ jegybankjainak pénzpumpálása miatt a globális pénzügyi vérkeringésben tapasztalható likviditásbőség ugyanis a magasabb megtérülést ígérő részvények irányába tolja a nagy intézményi befektetőket, nyugdíjalapokat és bankokat.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet