Az év utolsó hetének első kereskedési napján továbbra is nagyon alacsony volt a forgalom a budapesti értéktőzsdén.
A BUX a vezető indexeket követve emelkedni tudott, amiben döntő szerep jutott a Mol részvényének. Az olajcég forgalma ráadásul kiugróan magas volt hétfőn. Az átlag feletti növekedésben szerepet játszhatott, hogy a horvát leánycég esetében sikerült megállapodást kötni a helyi kormánnyal a Molnak, ugyanakkor több régiós olajcég is szárnyalt, így ez is segíthette a Mol-árfolyam átlagnál magasabb emelkedését. A részvény végül 2,7 százalékos erősödéssel napi és egyben éves csúcsán, 16 900 forinton zárt.
A BUX ennél jóval kisebb mértékben, 1,1 százalékkal hízott, s ez is inkább a záró szakasz felkötésének volt köszönhető. A jövő decemberi határidős index értéke 21 515 pont volt záráskor, ami 0,5 százalékos felértékelődést jelentett.
A tőzsdeindex szerényebb növekedéséért elsősorban a Richter volt a felelős. A gyógyszerrészvény 0,3 százalékkal, 41 870 forintra esett vissza, ennél azonban jóval alacsonyabban, 41 500 forint környékén is megfordult a részvény.
Az OTP napi csúcsától 4 forinttal elmaradva, 5430 forinton fejezte be a kereskedést, ami 0,9 százalékos drágulást jelentett. A bankrészvény forgalma ugyanakkor a 3 milliárd forintot sem érte el, ami nagyon alacsony értéknek számít. A Magyar Telekom szintén 0,9 százalékkal tudott drágulni, ez 714 forintos utolsó értéket jelentett.
A TvNetWork a Digi felvásárlási spekulációjának a hatására tovább drágult, 4,5 százalékkal, a záróár így 298 forint lett.
A Humet részvényeivel a cég zártkörű közgyűlése miatt egész nap nem lehetett kereskedni.
