Az INA a Mol által nyújtott kölcsönből több mint egymilliárd kunát törlesztett fennálló adótartozásából a horvát állam felé - tudósított a Bloomberg a társaság egy felügyeleti közleményére hivatkozva. A most átutalt 1,05 milliárd kuna kifizetésével a horvát olajtársaság a maga részéről vélhetően teljesítette a cég, a Mol és a horvát kormány között született megállapodás első részét. Ennek nyomán a gázüzletág az eredeti, idén júniusi dátum helyett jövő decemberben kerül át a horvát állam tulajdonába, az INA azonban januártól mintegy 25 százalékkal megemelheti a gáz árát Horvátországban. Az INA emellett még további összegekkel is tartozik, Ivan Suker pénzügyminiszter szeptemberi nyilatkozata alapján a teljes adóssága elérte az 1,35 milliárd kunát. A fennmaradó rész törlesztésére a cég a megállapodás alapján a kormánnyal közösen keres megoldást március 31-ig. A mostani összeg - ami valamivel több mint 200 millió dollár - fedezete a Mol által leányvállalatának nyújtott kölcsön volt, e kölcsön nyújtásának tényét a Mol is megerősítette.
(A szerző rendelkezik Mol-részvényekkel.)
