Több specifikus befektetési alaptípus is csúcsot dönthet az idén a tőkebeáramlások terén. Az EPFR Bloomberg és KBC által idézett adatai alapján ugyanis a likviditásbőség - és ennek következtében a tőkepiacok szárnyalása - folytán óriási pénzmennyiség áramlott a befektetési alapokba is. Az év nyertesei egyértelműen a vállalati és feltörekvő piaci államkötvényekbe fektető instrumentumok voltak, amelyek összességében 145 milliárd dollárnyi tőkét vontak be, míg a második helyen a feltörekvő piacok részvényeibe fektető alapok végeztek 61,5 milliárdos növekménnyel.
Az év vesztesei egyrészt az S&P szárnyalása ellenére az Egyesült Államokba fektető instrumentumok voltak közel 58 milliárd dolláros mínusszal. Ám még ezeket is jócskán alulmúlták a pénzpiaci alapok, amelyek horribilis, 456 milliárdos kiáramlást voltak kénytelenek elkönyvelni. Régiós bontásban a japánon kívüli ázsiai piacokra specializálódott befektetési alapok vitték a prímet 18,7 milliárdos beáramlással, míg a szintén sikerágazatnak számító, nagy nyersanyagpiaci kitettséggel fémjelzett latin-amerikai instrumentumok is 9,3 milliárd dollárral lettek gazdagabbak. Az eloszlásban azonban még mindig egyértelműen érezhető a BRIC (Brazília, Oroszország, India és Kína) államainak túlsúlya. A feltörekvők közül utóbbiakon kívül továbbra is Törökország, illetve Dél-Afrika vonzotta a legtöbb tőkét. A Szlovákia eurózónához csatlakozása miatt hármas fogattá szűkülő visegrádi országok esetében hazánk egész évben fej fej mellett haladt a lengyelekkel. Így a két piac részvényeibe fektető alapok az év során december közepéig egyaránt mintegy 207-207 millió dolláros növekményt könyvelhettek el, míg a cseh értékpapírokba fektetők kis lemaradást mutatva 160 millió dollárral gyarapodtak.
