BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szép csendben bevezették az eurót a budapesti tőzsdére

2009. december 17. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Január 25-ével nyílt végűvé alakul a K&H Euró Fix Plusz nevű zárt végű garantált alap, pedig csak 2006 végén indult el, a kamatadó bevezetése után, tehát a maradás a befektetők számára adóelőnnyel semmiképp sem járna. (Az alapkezelő egy ideje minden lejáró alapját hosszabbítja.) A már ismerős gyakorlatnak megfelelően január 25-étől február 28-áig átmeneti időszak lesz, amikor a pénzpiaci eszközökben levő tőkéhez jutalékmentesen hozzá lehet jutni, illetve be is lehet szállni az alapba. Ezután újabb zárt jellegű időszak következik, amikor az alap hozama valamilyen piaci mutatótól függ, a ki- és beszállást pedig a jutalékstruktúra jelentősen megnehezíti. Az alap hozama eredetileg egy EU-s részvénykosártól függött, de a nettó eszközértékből ítélve a minimális hat százalék felett nem fog hozam képződni. E befektetési jegy és még nyolc hasonló termék kereskedésében november elején a BÉT szép csendben bevezette az eurót a tőzsdére. November 9-éig ugyanis az euróban denominált papírokat is forintban lehetett megvásárolni, ekkortól viszont ezen kilenc, K&H-s sorozattal már euróban kereskednek. A változásra a brókercégek egy része a mai napig nem készült fel, euróban nem lehet náluk ilyesmivel kereskedni, sőt a náluk őrzött papírok eltranszferálására igyekeznek rábírni az ügyfelet. A 100 eurós névértékű papírok pedig ma - egyes számítógépes nyilvántartások szerint - 100 forint körüli összeget érnek darabonként.

(A szerző rendelkezik az említett befektetési jegyekkel.)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet