BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem tartott sokáig az emelkedés

2009. december 15. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A dollár további erősödésével párhuzamosan a hétfői emelkedés után már kisebb eséssel zárták a keddi napot a világ tőzsdéi. Erre erősítettek rá az ausztriai bankállamosításról szóló hírek, így természetes volt, hogy a magyar tőzsde sem tudta folytatni a hétfői emelkedését.

A BUX 1,9 százalékkal, 20 655,51 pontra esett kedden, ami meghaladta a vezető európai indexek mérséklődését. A pénteken kifutó decemberi határidős index a prompt indexnél kisebb mértékben, 1,5 százalékkal csökkent, így 20 680 ponton zárta a kereskedést.

Miután a nemzetközi tőzsdéken elsősorban a banki részvényeket adták, így nem csoda, hogy idehaza is az OTP-részvények árfolyama esett a legtöbbet. Az 5351 forintos záróárral azonban még nem törtek meg fontos szintek az árfolyamban.

Sokat, 2,7 százalékot esett a Mol-részvények értéke is, ami 15 605 forintos árat jelentett. A Magyar Telekom értéke 1,8 százalékkal csökkent, ez 726 forintos utolsó árat takart. A legerősebb részvény a nagyok közül továbbra is a Richter, amelynek az árfolyama 0,1 százalékkal, 43 245 forintra csökkent. A gyógyszergyártó jó szereplését a gyengülő forint is segítette. Ez megmutatkozott az Egis átlag alatti esésében is, a kisebbik gyógyszergyártó ugyanis 0,5 százalékkal zárt lejjebb, ami 18 850 forintos árat takart.

A kisebb részvények közül 2,4 százalékkal, 123 forintra esett vissza az econet, úgy látszik, a befektetőket egyelőre nem érdekelte, hogy lapinformációk szerint a Boros-Bochkor páros a cég országos rádióadójánál folytatja januártól. A magyar tőzsde új részvényének első kereskedési napján 15 darab Nordtelekom-papír cserélt gazdát egyetlen kötés erejéig, 3333 forinton.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet