BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alacsonyabb kamatszint segíthet a tőzsdén

2009. december 15. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jelenlegi, 6,5 százalékos jegybanki alapkamat nem teszi lehetővé, hogy a részvénypiacokra vagy a részvényalapokba tömegesen visszaáramoljon a tőke, ahhoz, hogy a részvénybefektetés a banki betétekkel szemben alternatívát jelentsen, 4-5 százalék körüli kamatszint kellene - véli a Generali Alapkezelő, hozzátéve: jövőre meglátásuk szerint a fejlődő piacok sokkal volatilisebbek lesznek, a likviditásvezérelt tőzsdei emelkedés ugyanis már nem lesz jellemző, így a fejlődő piacok sokkal érzékenyebbek lesznek a fundamentumok változására.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet