A jelenlegi, 6,5 százalékos jegybanki alapkamat nem teszi lehetővé, hogy a részvénypiacokra vagy a részvényalapokba tömegesen visszaáramoljon a tőke, ahhoz, hogy a részvénybefektetés a banki betétekkel szemben alternatívát jelentsen, 4-5 százalék körüli kamatszint kellene - véli a Generali Alapkezelő, hozzátéve: jövőre meglátásuk szerint a fejlődő piacok sokkal volatilisebbek lesznek, a likviditásvezérelt tőzsdei emelkedés ugyanis már nem lesz jellemző, így a fejlődő piacok sokkal érzékenyebbek lesznek a fundamentumok változására.
