Kis emelkedéssel kezdte a hetet a magyar tőzsde, ami ugyan jó hír, ugyanakkor figyelembe véve a nap elején megjelent kedvező dubai híreket, elég vérszegényre sikeredett a magyar tőzsde növekedése. Ugyanez mondható el azonban a nagyobb nemzetközi részvénypiacokról is, így továbbra sem igazán lehet mást mondani, mint hogy az elmúlt hetekben megszokott sávon belül mozog a piac.
A vezető index, a BUX 0,6 százalékkal, 21 054 pontra emelkedett a nap végére. Napközben egy pillanatra mínuszban is forgott az index, ami azt jelentette, hogy 20 930 ponton érte el mélypontját a mutató. A héten kifutó decemberi lejárat értéke 1,1 százalékkal tudott emelkedni, így 20 990 ponton fejezte be a napot, ami még mindig alacsonyabb érték a prompt indexénél.
A vezető részvények közül a Mol tudott a legtöbbet emelkedni, az olajrészvény árfolyama 1,9 százalékkal, 16 045 forintra nőtt. Az OTP 1,2 százalékkal, 5517 forintig menetelt, ami azt jelentette, hogy 3 forinttal napi csúcsa alatt zárt a részvény. A forgalom ugyanakkor elég alacsony, 6,6 milliárd forint volt a bankpapír esetében.
A Magyar Telekom minimális mértékben, 0,3 százalékkal drágult, ami 739 forintos utolsó értéket jelentett. Esett viszont a Richter árfolyama. Az elmúlt napokban legerősebbnek mutatkozó és többéves csúcsra száguldó gyógyszergyártó árfolyama a nap végére 1,4 százalékkal, 43 300 forintra esett vissza. Az Egis értéke is csökkent 0,4 százalékkal, 18 950 forintra. Az új cégének alapításáról szóló Humet-híreket nem fogadta örömmel a piac, a részvény 5,3 százalékkal, 17 forintra esett vissza. Hír nélkül száguldott viszont a TVK, amely 4,3 százalékkal, 3495 forintra emelkedett.
