Emelkedtek a vezető amerikai indexek a hét utolsó napján, annak ellenére, hogy a dollár is erősebb lett pénteken. Erős ellenállások előtt toporognak a piacok, döntő fontosságú lehet, hogy át tudják-e vinni ezeket. A pénteki kereskedés jó hangulatát a vártnál kedvezőbb fogyasztói bizalmi index és a kiskereskedelmi eladások az elemzők által becsültnél kétszer magasabb novemberi növekedése alapozta meg. A Dow Jones Ipari Átlag 10 471 ponton, 65 pontos pluszban, az S&P-500-as index 1106 ponton, 4 pontos emelkedéssel zárt. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója viszont 0,6 ponttal, 2190,31 pontra gyengült. Elemzők szerint a Nasdaq Composite annak hatására gyengült, hogy a félvezető termékeket - például integrált áramköröket - gyártó National Semiconductor csalódást keltő negyedéves adatokat tett közzé. Nem kell azonban csodálkozni azon, hogy a mostani szinteken sokáig elidőznek a vezető részvényindexek. A mostani sávban ugyanis az előző hosszpiacon két évet töltöttek el a vezető indexek, 2004 elejétől egészen 2005 végéig voltak ugyanis az alig 10 százalék széles kereskedési sávban. Ez azt jelenti, hogy több mint két éven keresztül épülhettek ki olyan hosszabb távú pozíciók a piacon, amelyek a hatalmas tavalyi zuhanás után mostanában kerültek "nullszaldós" állapotba. Azok, akik hosszabb távú befektetéseikkel, megtakarításaikkal tavaly csapdába kerültek, most jó lehetőséget láthatnak abban, hogy végre veszteség nélkül kiszálljanak, s ez olyan eladói nyomást jelenthet a piacon, amit akár a most becsültnél jóval több időbe is kerülhet áttörniük az árfolyamoknak. A vezető nyugat-európai értéktőzsdék is erősödtek pénteken: a befektetőkbe némi lelket öntöttek az amerikai és a kínai gazdaság javulásáról érkezett legújabb hírek. A londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 0,4 százalékkal, a frankfurti DAX-30 1,0 százalékkal, a párizsi CAC-40 0,3 százalékkal tudott emelkedni.
