A lakossági befektetők hosszú idő után megint bizalmat szavaztak az alapoknak - írja a Bamosz (Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége) jelentése. A szervezet tagjai által kezelt befektetési alapok novemberben összesen 71,1 milliárd forintot vonzottak, emellett vagyonukat a piaci teljesítmények is 13,3 milliárd forinttal növelték. Bár egyes magasabb kockázatú alapokból - vegyes és részvényalapok, abszolút hozamú alapok - vontak ki tőkét a befektetők, ennek mértéke nem volt számottevő. A hónap végén a Bamosz-tagok 416 hazai befektetési alapban 2910 milliárd forintot kezeltek. A kötvényalapok 22,4 milliárd forintot vonzottak, a pénzpiaci alapokba 38,4 milliárd forint friss tőke érkezett, és gyorsult a tőkebeáramlás az ingatlanalapokba is: ide összesen 13,8 milliárd forintot vittek.
