BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitartott a vérengzés az OTP piacán

2009. december 9. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár szerdán napközben megpróbált talpra állni a magyar tőzsde, végül nem sikerült, mivel az amerikai piacok eséssel indították a napot.

A BUX végül napi minimumán, 20 360 ponton fejezte be a napot, ami 0,9 százalékos esést jelentett keddhez képest. Napon belül azonban csúnyább volt a kép, az index ugyanis napközben 20 755 ponton is járt, és innen zuhant vissza a nap végére. A jövő héten kifutó decemberi határidős lejárat értéke 0,8 százalékkal csökkent, ami 20 450 pontos értéket jelentett zárásra.

A vezető részvények közül egyedül a Richter tudott emelkedni, amely az elmúlt napokban is a magyar tőzsde legerősebb részvénye volt. A gyógyszergyártó árfolyama 0,8 százalékkal, 42 770 forintra drágult.
A Magyar Telekom is ellenállt az esésnek annak ellenére, hogy a cég közölte, egyik pere miatt akár komolyabb kiadásokra is kényszerülhet. A napközben 742 forinton is megforduló részvény végül előző napi záróárán, 722 forinton fejezte be a napot. A Mol 1,1 százalékkal, 15 410 forintra csökkent, úgy, hogy a nap nagy részét pluszban töltötte.
A nagyok közül legtöbbet az OTP esett, 2,5 százalékkal, 5222 forintra. Napközben a 5250 forintos ellenállása közelében volt nagy csata az eladók és a vevők között. A bankpapír egyébként napközben egyszer talpra állt és megközelítette az 5400 forintos szintet is, a nap végére azonban árfolyama visszacsúszott napi minimuma közelébe. Az összforgalom elég magas, 18 milliárd forint volt, ami azt mutatja, hogy komoly eladási megbízások érkeztek a bankpapírra. A kisebb részvények közül ismét szárnyalt az econet, amely a rossz hangulat ellenére 4,1 százalékkal, 126 forintra drágult.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet