BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Te is díjat kaptál piaci részvételedért

2009. december 8. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde évzáró rendezvényén tegnap kiosztotta a 2009-ben legsikeresebb tőkepiaci szereplőknek járó díjakat, a Tőzsdei Legeket. Az első hét kategóriában statisztikai adatok alapján születtek meg az eredmények, további négy kategóriában független szakmai zsűri döntött. Az év tőzsdei kereskedő cége az azonnali és a származékos piacon egyaránt az Erste Befektetési Zrt. lett, az árupiacon pedig az IKR-Bróker Kft. A legnagyobb forgalmat elért kibocsátó címe és egyben a legnagyobb forgási sebességű részvény az OTP-é, az év legnagyobb részvényár-emelkedést elért kibocsátója pedig az Egis. A legdinamikusabban fejlődő adatszolgáltató az Erste Befektetési Zrt., a tőzsde médiadíját Juhász Éva kapta az MTI-től. A Tőzsde Csapata az RFV lett, amiért 1998 óta az első másodlagos részvénykibocsátást végrehajtotta, az év tranzakciója pedig az OTP Alapkezelő 10 százalékos tulajdonszerzése volt az RFV-ben.

Végül a hazai magánbefektetőknek jelképes díjat adtak, amiért a részvények arányát 7,42 százalékra emelték portfóliójukban és aktív, tudatos piaci részvételt tanúsítottak az utóbbi másfél évben. Megduplázódott a hazai magánszemélyek aránya a tőzsdei cégek tulajdonosi körében és négyezerről tizennégyezerre nőtt a real time (valós idejű) tőzsdei adatszolgáltatást igénybe vevők száma az országban.

Az utóbbi idők legvitatottabb kérdésével kapcsolatban a tőzsde elnöke, Patay Mihály kiemelte, hogy az új kereskedési rendszer cseréjénél konszenzusra törekszik minden piaci szereplővel.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet