BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pánikot hozott a rosszhír-özön

2009. december 8. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A múlt hét végi emelkedés alapjául szolgáló optimizmus teljesen elpárolgott kedden a magyar tőzsdén, miután több rossz hír látott napvilágot. Görögország gondjai amúgy sem tettek jót a feltörekvő piacoknak, erre tett rá egy lapáttal a Magyarország szempontjából kiemelten fontos Németország meglepően rossz ipari termelési adata. Ráadásul a Moody's Amerika leminősítését is kilátásba helyezte, s bár ez már az elmúlt hónapokban is felmerült, mégis komolyabb eladási hullámot indított el a magyar tőzsdén. A hétfői, még viszonylag jól átvészelt nap után így kedden már egész nap esett a BUX, végül 3,2 százalékkal lejjebb, 20 535 ponton fejezte be a napot. A decemberi BUX-határidő értéke a promtnál kisebb mértékben, 2,5 százalékkal esett vissza, ami 20 610 pontot jelentett.

A blue chipek közül a Mol és az OTP szenvedte meg a legjobban a napot, amiben semmi rendkívüli nincs, hiszen e két szektort adták a legjobban a nemzetközi piacokon is. A Mol 4,2 százalékkal, 15 575 forintra süllyedt, míg az OTP esetében a 4,4 százalékos visszacsúszás 5353 forintos záróárral egyenértékű. Az elmúlt napok emelkedésében élen járó Richter 2,2 százalékkal, 42 450 forintra csúszott le, míg a Magyar Telekom csupán 1,1 százalékkal, 722 forintig csökkent. A kisebb részvények közül az FHB jobban viselkedett nagyobb testvérénél, árfolyama ugyanis 2,2 százalékkal, 1266 forintra esett vissza. Az Egis is jobban szerepelt a Richternél, az utolsó, 19 000 forintos árfolyam 1,5 százalékos süllyedést hozott. Jelentősebben, három százalékot esett viszont a Rába, így 671 forinton fejezte be a kereskedést. Zuhant a Genesis, a Kulcs-Soft és a Humet, nyertesek alig voltak, talán az Émász kétszázalékos emelkedése érdemel említést.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet