A főbb nyugat-európai indexek meredek esésnek indultak hétfő reggel, miután a pénteki vártnál jobb amerikai munkanélküliségi adat után felerősödtek a kamatemeléssel kapcsolatos félelmek, és erősödött a dollár. A pénteki optimizmusnak így nyoma sem maradt hétfőre a nyugat-európai börzéken. A Footsie 1,1, a CAC-40 0,9, a DAX egyszázalékos mínuszt mutatott nem sokkal tíz óra előtt. A nap végére ugyanakkor kicsit olvadt a jég, a tengerentúli indexek kis pluszban hezitáltak az európai piacok zárásáig. Az FTSE-100 és a francia CAC-40 zárásra 0,2 százalékkal, a frankfurti DAX-30 pedig 0,6 százalékkal csökkent a pénteki záróértékhez képest.
A bankszektor nem szerepelt fényesen, ahogyan azt a romló hangulatú napokon már meg lehetett szokni. Nagy pánikról ugyanakkor a német pénzintézetek esetében nem lehetett beszélni, ezek ugyanis egy százalék körüli esést mutattak. A brit bankoknál már két százalék fölött volt a mínusz, a prímet közel ötszázalékos zuhanásával a Royal Bank of Scotland vitte. Az ipari szektort a Siemens részvényeinek leértékelése sújtotta leginkább. A Morgan Stanley elemzői felülsúlyozottról egyenlő súlyozásúra rontották a papírra vonatkozó ajánlásukat, mondván, a részvény már nem tűnik annyira olcsónak, mint korábban, pedig a bankház szakértői továbbra is bíznak abban, hogy jövőre fordulathoz érkezhet a gépipari és az egészségügyi eszközpiac is. A Siemens papírjai végül 1,6 százalékot estek. Jól szerepeltek viszont a nyersanyag- és bányaipari szektor képviselői, az Anglo Americano 0,5 százalékkal, a Rio Tinto 1,5 százalékkal drágult.
Az amerikai részvénypiacokon lapzártánkig nem sok minden történt, a vezető indexek előző napi értékükhöz képest alig pár pontot mozdultak el. Az energiaszektor szereplői általában emelkedtek, míg a bankok inkább estek, a kivételt az AIG és a Citigroup jelentette.
