BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Éves csúcson zárt a Richter

2009. december 7. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A dollár erősödése megállította a pénteki jó amerikai munkanélküliségi adat okozta emelkedést a magyar tőzsdén, az index szerény mínuszban mozgott. A nap inkább a kivárás jegyében telt, árgus szemmel lesve az amerikai határidőket. Miután azonban a tengerentúlon sem akarták eldönteni a magyar tőzsde nyitva tartása alatt, hogy merre is induljanak, a BUX szinte egész nap egy szűk sávban, 21 000 pont környékén oldalazott, majd a záró szakaszban - a minimálisan emelkedő amerikai indexeket követve - felhúzták a vezető részvényindexeket. A BUX így napi csúcsán, 21 204 ponton fejezte be a napot, ami már csak 0,1 százalékos esést jelentett a pénteki záróárhoz képest. A nap eleji riadalom miatt az OTP 5528 forintig is visszazuhant, igaz, nagyon kis forgalom mellett. A bankpapír azután napközben szép lassan magára talált, és végül 5597 forinton, 1,1 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A hétmilliárdot alig meghaladó forgalom mellett napi csúcsértéke 5610 forint volt. A többi vezető részvény jobban viselte a hét első napját. A Mol minimális mínusszal úszta meg, 0,2 százalékkal, 16 265 forintra esett, a Magyar Telekom 730 forintos utolsó értéke pedig pontosan megegyezett pénteki záróárával. A Richter újra tudott emelkedni, a sajátrészvény-vásárlásokat folytató társaság papírjait a nap végén új éves csúcsra, 43 390 forintra húzták fel, ami 1,1 százalékos pluszt jelentett. A kisebbik gyógyszergyártó, az Egis is drágult, 19 295 forintos ára 0,5 százalékkal volt magasabb a péntekinél.

A kisebbek közül számos végzett mínuszban, mint például a Kulcssoft, amelynél változatlanul a vezetés ad el, de az Émász, az Orco, a Linamar és a Synergon is egy százalék felett esett. Százalékban a legnagyobb nyertesek között inkább illikvid papírokat találunk.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet