BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beragadt az euró 270 forint körül

2009. december 3. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Minimálisan erősödtek csütörtökön a régiós devizák. Az európai jegybank viszont okozott némi meglepetést, ami euróerősítő hatású lehet. Az euró árfolyama 269-270,5 forint között ingadozott, a nap vége felé 270 forint fölött forgott egy árnyalattal - mondta a Napinak Földi Balázs, a Commerzbank szakértője. Kolba Miklós, az ING devizapiaci üzletágának vezetője szerint a dollár és a jen gyengülésével összhangban erősödtek a régiós devizák, alacsony forgalom mellett. Délután az ECB bejelentése lepte meg a piaci szereplőket - miszerint a jövőben változó kamatozással ad majd hiteleket -, amit úgy értelmeztek hogy, a pénzintézet a likviditásbőség normalizálására készül. Ez az euró szempontjából Földi szerint pozitív hír. A dollár az euróval szemben az 1,5130-as szint környékén tetőzött, ahonnan a nap végére az 1,51-es szint alá is visszacsúszott. A dollárért 179,25 forintot kellett fizetni a nap végén, a svájci frank 179,20 forinton állt. A másodlagos állampapírpiacon a három hónapos kincstárjegy referenciahozama felfelé mozdult, a hat hónaposé nem változott, a többi lejárat határozottan lefelé tartott. Az egy-, három- és tizenöt éves mutatók 8-10 bázisponttal csökkentek. Sikeres volt a kötvényaukció, a felkínált mennyiséget ötmilliárddal meg is növelték.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet