Minimális emelkedésre volt csak képes a magyar tőzsde csütörtökön, most sem tudta kihasználni a kedvező nemzetközi környezetet. A nyitásban még nagyon derűs volt a hangulat, ezt tükrözte a BUX 21 160 pont körüli nyitóértéke is. Menet közben azonban folyamatosan lefelé csorgott, végül 20 982 ponton, 0,3 százalékos pluszban fejezte be a napot az index. Ennél valamivel lejjebb, 20 913 ponton érte el napi minimumát.
A heteken belül kifutó decemberi BUX- lejárat értéke a következő napokra nem kecsegtet túl sok jóval, ugyanis 20 870 ponton, 0,1 százalékos mínuszban fejezte be a napot, vagyis a többség a jelenleginél alacsonyabb szintre várja az indexet.
A vezető részvények vegyesen teljesítettek. Az eddig lemaradónak számító OTP a nemzetközi piacokon is jól szereplő bankszektor hatására a legtöbbet drágult a nagyok közül, 5550 forint környékén forgott szinte egész nap. Zárás előtt megpróbálta ugyan áttörni az ellenállást jelentő 5580 forintos szintet, ez azonban nem sikerült, végül 5550 forinton, 2,2 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést. A sajátrészvény-vásárlásokat folytató Richter is emelkedett valamelyest: 0,5 százalékkal, 42 700 forintra drágult. Nem volt képest viszont feljebb menni a Magyar Telekom, holott számára jó hír, hogy végre lezárult a hosszú évek óta húzódó vizsgálat. Bár nyitáskor még 740 forint fölött is megfordult a részvény, végül 0,4 százalékos mínuszban, 725 forinton fejezte be a napot. A Mol árfolyama 1,5 százalékkal, 16 100 forintra esett. Jól szerepelt az Állami Nyomda, amelyről kedvező értékelés jelent meg. A cég részvényei 15 százalékos pluszban is jártak, záráskor 888 forint volt a kurzus, ez 7,6 százalékos plusznak felel meg. Húsz százalékkal emelkedett a Genesis, majdnem ugyanennyivel esett a Bookline jegyzése.
