BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bankok tartották a lelket Európában

2009. december 3. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Harmadik kereskedési napjukat kezdték emelkedéssel az európai börzék, a szinte minden részvényre kiterjedő jó hangulatot a gyorsjelentések és fúziós tárgyalások is táplálták. A nap végére azonban mínuszba fordultak az indexek, miután az európai jegybank elnöke arra utalt, hogy lassan igyekeznek a normális kerékvágásba visszatérni a finanszírozás terén. Ennek betudhatóan a vezető részvényindexek közül az FTSE-100 0,2, a DAX 0,3 százalékos mínuszban fejezte be a napot.

A nap eleji emelkedésben a ciklikus szektorok, azaz az autógyártók, építőipari cégek, bányavállalatok jártak az élen. Ezeken belül a Peugeot két százalékot javított, miután bejelentette, tárgyalásokat folytat a Mitsubishi Motors 30-50 százalékos részesedésének megszerzéséről egy fúzió keretében. A nap végére azonban e papírból is kifogyott a szufla, és végül közel egyszázalékos mínuszban zárt. A pénzügyi szektor papírjainak viszont a nap végéig sikerült megtartaniuk többletüket. A Barclays 3,75 százalékos nap eleji pluszából 2,2 százalék maradt meg például, de 4,6 százalékot tudott drágulni a Royal Bank of Scotland is. A Siemens viszont 4 százalékot zuhant, miután 1,1 milliárd eurós negyedik negyedéves pénzügyi veszteségről adott számot, és közölte, kihívásokkal teli lesz számára a jövő év.
Emelkedéssel kezdték a napot a New York-i tőzsde irányadó mutatói is. Lapzártánkra azonban már csak a Nasdaq tudott 0,2 százalékos pluszt felmutatni, a Dow Jones 0,1 százalékos mínuszban volt, az S&P-500-as index pedig szerdai záróértékén forgott. Az egyik legjobban szereplő részvény a Bank of America volt, amely várhatóan visszafizeti az állami segítséget. A bankpapír négyszázalékos pluszban kezdte a napot, lapzártánkkor azonban már csak két százalék volt a többlet.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet