BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendkívül vérszegény a tőzsde forgalma

2009. december 1. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Novemberben 870,6 milliárd forintos forgalmat könyvelhettek el a magyar részvénypiacon a brókercégek, ami 25,7 százalékkal több az egy évvel korábbinál. (Az adatok duplikáltak, vagyis az adásvételt mindkét brókercég jelzi.) Ugyanakkor a novemberi forgalom 13 százalékkal alacsonyabb az októberi értéknél. A novemberi forgalommal együtt az év első tizenegy hónapjában 9671 milliárd forint volt a duplikált forgalom, szemben az egy évvel korábbi 10 422 milliárddal. Nagy hajrára lenne tehát decemberben szükség ahhoz, hogy a tavalyi éves eredményt megismételhessék a brókercégek. Még nagyobb a lemaradás a 2007-es, illetve a 2006-os évhez képest, hiszen ekkor az éves forgalom sorrendben meghaladta a 17 000, illetve 13 000 milliárd forintot. Hasonló nagyságrendű forgalom tehát utoljára 2005-ben volt a magyar tőzsdén.
A mérsékeltebb 2009-es forgalom oka elsősorban az év eleji pangásnak tudható be, tavaly ugyanis januártól áprilisig 1000 milliárd feletti forgalmat mértek minden hónapban, míg az idén egyetlenegyszer sem ment e fölé az érték fölé a forgalom az év első négy hónapjában. A különbség egyébként januárban volt kiugró, hiszen a tavalyi 1400 milliárd forinttal szemben az idén csak 564 milliárd forintot értek el a brókercégek.
A legjobb teljesítményt november végéig az Erste könyvelhette el 2000 milliárd feletti forgalommal, a második a KBC, a harmadik pedig a Cashline volt.
Novemberben viszont a dobogó alsó fokára az éves összesítésben negyedik helyen álló Concorde léphetett fel, az első két helyen nem történt változás. Az első tízbe novemberben befért az OTP is a forgalmat tekintve, kiszorítva az év első tizenegy hónapjában ezen a helyen álló ING-t.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet