Csúnya lett a nap vége a magyar tőzsdén, a napközbeni csúcsok ugyanis zárásra messze kerültek, miután vegyes makroadatok láttak napvilágot a tengerentúlon. A nap végi visszaesés viszont meglepő volt, mert az amerikai részvénypiacok nem reagáltak érdemben a megjelenő makroadatokra. A BUX viszont zárásra 20 904,8 pontra esett vissza az egy órával korábban elért napi 21 080 pontot jelentő csúcsáról. Az utolsó egy óra visszaesésében valószínűleg a napon belül nyílt longpozíciók zárása játszhatta a főszerepet. Erre lehet következtetni abból is, hogy a legérzékenyebben a spekulánsok fő kedvence, az OTP reagált az utolsó óra pánikjára, amely az 5566 forintos napi maximumáról egy pillanat alatt hullott vissza 5470 forint környékére. A záróár végül 5462 forint lett, ami még 0,2 százalékos pluszt jelentett.
A Mol viszonylag stabil volt, a 0,9 százalékos emelkedéssel sikeresen átlépte a 16 000 forintos szintet, ami hétfőn még soknak bizonyult. A záróár 16 130 forint lett, ami alig maradt el a napon belüli 16 205 forintos csúcsától. A Magyar Telekom teljesített a legjobban a vezető részvények közül, az 1,1 százalékos emelkedés 738 forintos utolsó értéket jelentett. Ez az ár a napi csúcsa is volt a részvénynek. A hétfőn jelentőset száguldó Richter 0,2 százalékkal, 42 300 forintra esett vissza.
A kisebb részvények közül 20 százalékot tudott drágulni a Bookline és az Externet, a Linamar pedig 6 százalékkal zárt magasabban. Ugyanakkor a jó eredményeket közlő Kulcs-Soft 4,1 százalékkal, 910 forintig hullott vissza.
