BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gazdaság nyomhatja le az árfolyamokat

2009. december 1. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hazai piacon a harmadik negyedévben is tovább folytatódott az árfolyamok emelkedése, bár intő jel, hogy a forgalom csökkent. Ez pedig a március eleje óta tartó túlfeszített emelkedés lendületének elvesztését is jelentheti - szögezte le Háda Bálint, a Quaestor elemzője egy keddi sajtótájékoztatón. Háda szerint a negatív hazai gazdasági környezet a következő negyedévekben is rányomja bélyegét a társaságok eladási és eredményadataira. Ugyan az összesített eredmények a 2007-es második negyedéves szinteken állnak, ám a szakember szerint továbbra is világosan látható, hogy a BUX mozgásának nem sok köze van a valódi fundamentumokhoz, a döntő tényező ugyanis továbbra is a nemzetközi kockázatvállalási hajlandóság és forrásbőség lesz. Régiós piaci összehasonlításban jelentős változás, hogy az előretekintő P/E ráták alapján már nem a hazai piactól várják el a legnagyobb megtérülést a befektetők, a cseh piacot szeptember óta kockázatosabbnak látják. Az egyéb feltörekvő piacokkal való összevetésben továbbra is kockázatosabbnak számítunk a kínai, indiai és brazil piacnál is. A magyar részvények terén az egyetlen befektetői sztorit jelenleg a Richter originális kutatási projektjében látja a Quaestor elemzője, amely azonban nemcsak jelentős sikert, de igen nagy kockázatot is magában hordoz. A Mol eredményességének feltámadása elsősorban attól függ, fellendül-e a finomítói környezet vagy visszaáll a 2004 előtti helyzet, amikor a finomítás nem hozott érdemi profitot. Az OTP esetében az eredménytermelő-képesség javulása hozhat jelentős árfolyam-növekedést, ilyen javulásra azonban jelenleg nem lehet okot találni. A Telekom esetében a Quaestor szerint tartható a 74 forintos osztalékszint, ám annak emelkedése nem valószínű.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet