Óvatos kivárás jellemezte a hétfői kereskedést a magyar tőzsdén, így a nap eleji, viszonylag magas nyitás után alacsonyabb szinten oldalazott a magyar piac. A nap végén viszont a gyorsan emelkedő amerikai piacokat követve talpra állt a magyar börze. Az index végül 2,7 százalékkal emelkedve 20 806,9 pontra drágult november utolsó napján. A decemberi BUX-lejárat azonban nem jelez túlzott optimizmust, miután csupán 1,6 százalékkal tudott emelkedni, ami 20 630 pontos értéket jelent. A legsérülékenyebb papírnak a hét első napján az OTP mutatkozott a nagyok közül, napközben ugyanis egyedül ez a részvény csúszott a pénteki záróára alá. A bankpapír a nap elején 5420 forinton érte el csúcsát, majd napközben 5305 forintig esett vissza az árfolyama. A 10 milliárd forintot alig meghaladó forgalom mellett végül napi csúcsán, 5450 forinton fejezte be napot a bankpapír, ami 2,5 százalékos pluszt jelentett a pénteki utolsó értékhez képest. A nap sztárja a nagyobb papírok közül a Richter lett, amelynek drágulását a sajátrészvény-vásárlások mellett a UBS felminősítése is segítette. A részvény 4,3 százalékkal, 42 400 forintra drágult zárásra, ami a napi csúcsot jelentette e részvény esetében is. A Mol viszonylag stabilan tartotta magát egész nap a pénteki záró szintje felett, igaz, a kereskedés végén nem sikerült napi csúcson zárnia. Az utolsó ár ugyanis 15 990 forint lett, ami 2,8 százalékos emelkedést jelentett ugyan, napközben azonban ennél magasabban, 16 115 forinton is megfordult a részvény. A Magyar Telekom 0,6 százalékkal, 730 forintra emelkedett, így végül e papír teljesített a legrosszabbul a nagyok közül.
