Újabb komoly esést voltak kénytelenek elkönyvelni a befektetők a magyar tőzsdén csütörtökön, ráadásul a forgalom annak ellenére emelkedett, hogy a New York-i piacok zárva tartottak. Hiába a tapasztalat, hogy amerikai iránymutatás híján nem mozdulnak el érdemben a tőzsdék, a dubai hírek most átírták a forgatókönyvet.
Mivel Európa vezető tőzsdéin is a bankszektor szenvedte meg legjobban ezt a napot, így nem csoda, hogy a magyar vezető részvények közül is az OTP volt leginkább a célkeresztben. A bankpapír árfolyama egész nap esett, és végül 4 százalékos mínuszban, 5230 forinton fejezte be a napot, az elmúlt kereskedéseknél jóval magasabb, 18 milliárd forintot meghaladó forgalom mellett. A többi vezető részvény ennél sokkal jobban vészelte át a csütörtöki napot. A Mol 2,2 százalékot esett, ami 15 450 forintos utolsó értéket jelentett. A Magyar Telekom 2 százalékkal, a Richter 1,4 százalékkal lett olcsóbb, utóbbi annak ellenére, hogy a zárás előtt még pici pluszban állt az árfolyama. A
41 000 forint feletti szintekről azonban zárásra 40 450 forintra húzták le az árát. A BUX így 2,5 százalékkal, 20 160 pontra esett vissza, ami ráadásul az index napi mélypontját is jelentette.
A decemberi határidős lejárat elszámolóára ennél többet, 2,8 százalékot csökkent, ami 20 199 pontos utolsó értéket takart. Az econet sem tudott a romló nemzetközi hangulattal szembe menni. A részvény árfolyama 4,5 százalékkal, 127 forintra csökkent, igaz, a szárnyaló napokhoz képest elenyésző, 300 millió forintot alig meghaladó forgalom mellett. Ennél is többet, 6,6 százalékot esett az Orco, amely így 1990 forinton állt meg.
