BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs jele a talpra állásnak

2009. november 26. csütörtök, 23:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Újabb komoly esést voltak kénytelenek elkönyvelni a befektetők a magyar tőzsdén csütörtökön, ráadásul a forgalom annak ellenére emelkedett, hogy a New York-i piacok zárva tartottak. Hiába a tapasztalat, hogy amerikai iránymutatás híján nem mozdulnak el érdemben a tőzsdék, a dubai hírek most átírták a forgatókönyvet.
Mivel Európa vezető tőzsdéin is a bankszektor szenvedte meg legjobban ezt a napot, így nem csoda, hogy a magyar vezető részvények közül is az OTP volt leginkább a célkeresztben. A bankpapír árfolyama egész nap esett, és végül 4 százalékos mínuszban, 5230 forinton fejezte be a napot, az elmúlt kereskedéseknél jóval magasabb, 18 milliárd forintot meghaladó forgalom mellett. A többi vezető részvény ennél sokkal jobban vészelte át a csütörtöki napot. A Mol 2,2 százalékot esett, ami 15 450 forintos utolsó értéket jelentett. A Magyar Telekom 2 százalékkal, a Richter 1,4 százalékkal lett olcsóbb, utóbbi annak ellenére, hogy a zárás előtt még pici pluszban állt az árfolyama. A
41 000 forint feletti szintekről azonban zárásra 40 450 forintra húzták le az árát. A BUX így 2,5 százalékkal, 20 160 pontra esett vissza, ami ráadásul az index napi mélypontját is jelentette.
A decemberi határidős lejárat elszámolóára ennél többet, 2,8 százalékot csökkent, ami 20 199 pontos utolsó értéket takart. Az econet sem tudott a romló nemzetközi hangulattal szembe menni. A részvény árfolyama 4,5 százalékkal, 127 forintra csökkent, igaz, a szárnyaló napokhoz képest elenyésző, 300 millió forintot alig meghaladó forgalom mellett. Ennél is többet, 6,6 százalékot esett az Orco, amely így 1990 forinton állt meg.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet