BUX 139211.23 -0,2 %
OTP 44950 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megúsztuk a nagy esést

2009. november 24. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mindössze 60 pontos csökkenéssel megúszta a BUX index a keddi kereskedést, napközben a
21 123 pontos záróértéknél alacsonyabban, 21 000 pont alatt is járt az index. Az OTP árfolyamát a vártnál rosszabb tengerentúli lakáspiaci adat megjelenése után ugyan néhány pillanatra 5500 forint alá is beküldték az eladók, azonban a - szintén amerikai - kedvező fogyasztói bizalmi index majdnem status quóba billentette a kurzust, így végül kétszázalékos mínuszban, 5550 forinton zárt a részvény. Az 5500 körüli szintek komolyabb áttörése technikai elemzők szerint akár egy nagyobb esés előtt is megnyitották volna az utat. A Mol emelkedni tudott, fél százalékkal magasabban, 16 300 forinton, a Magyar Telekom 3 forinttal alacsonyabban, 756 forinton zárt. A Richter és az Egis is felfelé húzta a piacot, a független gyártó részvényei fél százalékkal magasabban, 42 100 forinton, az Egis papírjai közel 2 százalékos drágulás után 19 450 forinton forogtak az utolsó kötésben.
A forgalom egész nap nagyon alacsony volt, zárásig csupán 13,5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát részvények a virtuális parketten. Ebből 1,3 milliárdot hasított ki magának a frekvenciapályázaton nyertes econet forgalma, a papír ezúttal másfél százalékos drágulás után 132 forinton zárt.
A kisebb részvények közül az FHB a nagy testvérhez hasonlóan lefelé vette az irányt, 1271 forinton kötöttek rá a nap végén üzletet, ez 1,8 százalékkal marad el a hétfői záróártól. A Fotex a jelek szerint már nemigen tud tartósan 400 forint felett maradni, 396 forintig csúszott vissza kurzusa, ami szintén közel 2 százalékos mínusznak felel meg. A Rába 689 forinton stagnált, a Synergon jegyzése felfelé mozdult, 810 forintos záróára 8 forint emelkedést jelent.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet