A Szurgutnyeftyegaz közleményében cáfolta azokat az értesüléseket, amelyek szerint Mol-pakettjének INA-részesedésre cseréléséről tárgyalt volna. Az orosz olajcég közleménye szerint sem a Mol, sem a horvát kormány illetékeseivel nem folytatott tárgyalásokat és nem is tervez ilyet az INA-ban történő részesedésszerzésről. Korábbi horvát lapértesülések arról szóltak, hogy a Szurgutnyeftyegaz tárgyalásokat folytatott egy esetleges Mol-INA részvénycseréről, amelynek során a magyar olajcégben lévő részvényeit a Mol INA-ban meglévő részesedésére cserélné - írja a Bloomberg.
