BUX 139211.23 -0,2 %
OTP 44950 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó erőben volt hétfőn a BUX

2009. november 23. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jól kezdte a hónap utolsó hetét a magyar tőzsde, az elmúlt napokkal ellentétben ugyanis erősebbnek bizonyult a vezető európai indexeknél. Ennek nyomán ismét 21 000 pont fölött tudott zárni a vezető index, a 2,6 százalékos plusz ugyanis 21 182 pontos utolsó értéket jelentett. A hétfőn uralkodó optimizmust jól tükrözte, hogy a decemberi lejáratú BUX értékének a növekedése lépést tudott tartani a prompt piaci indexszel, az utolsó, 21 253 pontos értéke 2,7 százalékos emelkedést jelentett. A vezető részvények közül kiemelkedett az OTP teljesítménye, a bankpapír ugyanis jóval a BUX drágulása felett, 4,7 százalékkal tudott emelkedni, és 5675 forinton zárt. Ebben jelentős szerepe lehetett annak, hogy a Citigroup 7870 forintra emelte a részvényre vonatkozó célárát. Napközben ennél magasabban, 5694 forinton is járt a részvény árfolyama, ami azt jelentette, hogy ismét az 5700 forint feletti szintek jelenthetnek komolyabb akadályt a részvénynek, ahogyan az az elmúlt hetekben történt. A többi nagy papír közül a Mol 2,3 százalékkal, 16 230 forintra drágult a hét első napján, az óvatos optimizmust táplálhatta az a hír is, hogy ismét sikeres fúrásokat hajtottak végre Kurdisztánban. A Magyar Telekom az újabb 50 bázispontos jegybanki alapkamat-csökkentésre nem reagált érdemben, árfolyama 0,7 százalékkal, 759 forintig menetelt. Az óvatos sajátrészvény-vásárlásokba kezdő Richter 1,9 százalékkal, 41 560 forintra emelkedett. Ismét szárnyalt az econet, az országos rádiótender elnyerése óta nem szokatlan mértékben, 12,1 százalékkal, 130 forintra emelkedett az árfolyama. A Linamar is drágult, az utolsó kötés 5,5 százalékkal magasabban, 1844 forinton született rá.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet