BUX 139211.23 -0,2 %
OTP 44950 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csúcscélárat adott az OTP-re a Citigroup

2009. november 23. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Citigroup eladásról vételre minősítette fel az OTP részvényeit hétfőn közzétett elemzésében. Az amerikai bank a célárát 4224 forintról 7870 forintra emelte, aminél jelenleg nincs magasabb elemzői várakozás a Bloomberg adatai szerint. A Citigroup azért döntött a vételi ajánlás mellett, mert meglátásuk szerint kedvezőbb kamatmarzsokra, alacsonyabb költségekre, illetve visszafogottabb céltartalékolásra lehet számítani 2011-2012-ben. Az OTP tőkeellátottsága is jelentősen javult a válság alatt, és még a legrosszabb elképzelés szerint is 9 százalék felett maradna a bank Tier-1 mutatója. Amennyiben viszont a makrogazdasági környezet normalizálódik, a bank túltőkésített lesz, ez pedig magasabb osztalékot vagy újabb sajátrészvény-visszavásárlást hozhat magával a Citigroup elemzői szerint. A bankkal kapcsolatos jövő évi EPS-várakozásukat 62-re, a 2011-eset 96-ra emelte a Citigroup elemzője. A megállapítások sok meglepetést nem tartalmaznak, hiszen már az OTP-hez hasonló helyzetben lévő osztrák bankok esetében is 2011-től várják a helyzet javulását az elemzők. Ugyanakkor a célár meglepő, hiszen a gyorsjelentés óta eddig ilyen mértékű változtatást senki sem lépett meg, azt hangoztatva, hogy az első háromnegyed évi számok inkább vegyesek. A Citigroup a mostani jelentésével a KBC 7070 forintos, még a gyorsjelentés előtti legmagasabb célárán lépett túl. Ezzel a Bloomberg által közölt 21 elemző átlagos célára 5832 forintra nőtt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet