BUX 139211.23 -0,2 %
OTP 44950 0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Méretes lett az esés

2009. november 19. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nemzetközi hangulat romlása alaposan rányomta a bélyegét a magyar tőzsde csütörtöki napjára. A héten új csúcsra futó amerikai indexekkel nem tudott emelkedni a magyar tőzsde, a csökkenő napon azonban már a nemzetközi piacokat is meghaladva esett, ami fokozott gyengeségre utal. A forgalom továbbra sem volt magas, bár növekvő értéket mutatott az előző napokhoz képest. A BUX a szerdaival ellentétes pályát írt le: a nap elején elért 21 158 pontos maximum után folyamatosan csökkent az értéke, amire csak rátett egy lapáttal, hogy a jó amerikai makroadatok ellenére alapos eséssel indítottak a vezető amerikai indexek. Végül napi minimumán, 3,4 százalékos mínuszban, 20 587 ponton zárt.
A vezető részvények közül a nemcsak a nemzetközi hangulatnak leginkább kitett OTP-t páholták el, hanem a Molt is. Az olajrészvény 4,9 százalékkal, 15 605 forintra esett vissza, ami nem sokkal volt magasabban a napi mélypontnál.
Az OTP részvényesei sem jártak sokkal jobban, a bankpapír napi mélypontján, 5450 forinton zárt, ami 4,2 százalékos mínuszt jelentett. A sajátrészvény-vásárlásokat bejelentő Richter is legalacsonyabb értékén fejezte be a napot, 2,4 százalékkal, 40 800 forintig esett vissza. Az állampapírhozamok növekedése nem tett jót a Magyar Telekomnak sem, bár ez a részvény még kisebb mínusszal úszta meg a napot, árfolyama 1,7 százalékkal, 750 forintig csúszott le. A kisebb részvények közül a jelentősebb veszteségről beszámoló econet az elmúlt napok szárnyalásai után 12,2 százalékkal, 122 forintra esett vissza. A kisebb cégek többsége is a pirosban végzett, a legtöbbet az Orco veszített értékéből. Volt néhány komolyabb nyertes is – a Humet, a Pannunion és a KulcsSoft.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet