BUX 138521.67 -0,7 %
OTP 44670 -0,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig kivárnak a befektetők?

2009. november 18. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem tudott sokat ledolgozni a BUX az elmúlt napok lemaradásából, amiben az sem segített, hogy az amerikai piacok eséssel kezdték a kereskedést. Így egyelőre úgy látszik, a magyar tőzsde emelkedése kifulladt, bár az optimisták hihetnek abban is, hogy komolyabb erőgyűjtés zajlik. A befektetők a nap elején voltak a legpesszimistábbak, így a BUX szinte egész nap emelkedni tudott a nap elején elért 21 029 pontos minimumról. A 21 402 pontos maximumot délután kettő körül érte el, ahonnan lassan morzsolódott le, de pánik a negatívan kezdő amerikai indexek hatására sem alakult ki. A BUX végül 0,9 százalékkal, 21 309 pontra emelkedett.
A vezető papírok forgalma továbbra is igen alacsony volt, ami azt mutatja, hogy a többség továbbra is inkább kivár. Az elmúlt napokban leggyengébbnek mutatkozó OTP egy százalékkal, 5690 forintig tudott drágulni, igaz, napközben ennél magasabban, 5700 forint felett is forgott. A Mol - amelynek a CIB lerontotta vételi ajánlását - 0,6 százalékkal ment fel, záróára 16 400 forint lett. A Magyar Telekom 0,4 százalékkal, 763 forintra drágult, a nap legjobban teljesítő blue chipje azonban a Richter volt. A gyógyszerrészvény - amelyet a Buda-Cash hosszabb távon továbbra is vételre ajánl - 1,7 százalékkal, 41 780 forintig menetelt. A kisebb részvények közül több is jó napot fogott ki. A csütörtökön elinduló új országos rádió tulajdonosa, az econet már a nap elején is 10 százalék feletti pluszban volt 140 forint felett, amiből zárásra 5,3 százalékot tudott megtartani, ez 139 forintos záróárral egyenértékű. A Humet 5,9 százalékkal, a Kulcs-Soft 6 százalékkal, a PannErgy pedig 6,1 százalékkal drágult.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet