BUX 138494.40 -0,72 %
OTP 44670 -0,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Óvatosak maradtak a hazai befektetők

2009. november 17. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BUX egész nap egy szűk sávban oldalazgatott kedden 21 007-21 340 pont között, úgy, hogy a vezető részvények forgalma a szokásoshoz képest igen csekély volt. A hazai részvénypiacot nem befolyásolta az amerikai indexek hétfői kitörése, inkább az európai indexeket követte a BUX. 21 115 ponton zárt, 0,7 százalékot mérséklődve előző napi értékéhez viszonyítva. A vezető részvények közül az egyesek szerint kedvezőtlen, mások szerint meglepetést nem tartalmazó gyorsjelentést közlő Mol nem lógott ki a sorból. Árfolyama a nap elején 16 050 forintig is lecsúszott, végül azonban 16 300 forinton, 0,6 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A nagyok közül a legtöbbet az OTP részvénye veszítette az értékéből, főleg a nap végén hagyta el magát, alacsony forgalom mellett 1,5 százalékkal, 5635 forintig csúszott vissza árfolyama. A Richter kurzusa egy százalékkal,
41 080 forintra esett. A trenddel szemben tudott viszont emelkedni a Magyar Telekom. Vélhetően az állampapírhozamok csökkenésének hírére 760 forinton, 1,3 százalékkal magasabban tudott zárni az osztalékpapírnak számító részvény.
A kisebb részvények közül újra száguldott az econet, végül 132 forinton, 14,8 százalékos pluszban zárt. A friss gyorsjelentést közlő cégek közül sok árfolyama esett, a Rába 1,1 százalékkal, 691 forintig, a Fotex 0,2 százalékkal, 410 forintig csúszott vissza. Az FHB 1317 forintos utolsó értéke egyszázalékos csökkenésnek felel meg. A nap vesztesének a Danubius tekinthető, annak ellenére, hogy jelentése viszonylag kedvező volt. Az RFV viszont valósággal kitört, csaknem nyolc százalékkal drágult.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet