BUX 139018.07 -0,34 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Izgalmakat is hozhat az OTP

2009. november 10. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tavalyinál mintegy 33 százalékkal alacsonyabb, 33,9 milliárd forintos nettó profitot érhetett el idén a harmadik negyedévben az OTP csoportszinten. A Napi által megkérdezett elemzők konszenzusa szerint így az év első kilenc hónapjában a bank 118 milliárd forintot meghaladó nyereséget könyvelhet el, ami azt jelenti, hogy az éves 150 milliárd forintos profittervhez 32 milliárd forintos utolsó negyedév is elég, ami az elemzők szerint is reálissá teszi a menedzsment terveit. Éppen ezért elsősorban nem is a profit sor lesz a lényeges, hanem az, hogyan alakul a nem fizető adósok aránya, ezen belül is kiemelt figyelmet kaphat, hogy Ukrajnában az átstrukturált kölcsönök esetében milyen tendenciák érvényesülnek. Az elemzők abban egyetértenek, hogy még az elkövetkező negyedévekben is romlani fog a hitelportfólió minősége, az azonban kérdéses, hogy ez a tendencia mikor fordulhat meg. A hitelezési tevékenységnél érdemi visszafogás várható, ugyanakkor arra is számítanak, hogy az erőteljes betétgyűjtési verseny következtében a betét-hitel arány a banknál javulni fog. A bank nettó kamatbevétele magasabb lehet a tavalyinál, azonban a több mint duplájára ugró céltartalékolás nyomot hagy majd a profit soron. Pár milliárd forintot ebben a negyedévben is hozhat a bank saját kötvényeinek visszavásárlása. Az elemzők szerint ez a gyorsjelentés lehet az egyik legizgalmasabb a nagyok közül, azonban a részvény árfolyamára elsősorban nem ez lesz hatással, hanem a nemzetközi hangulat.
(A szerző rendelkezik OTP-részvényekkel)

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet