BUX 139018.07 -0,34 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvették a rossz adatot Amerikában

2009. november 8. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pénteken a rossz foglalkoztatottsági adat ellenére enyhén emelkedtek a New York-i értéktőzsde vezető indexei. A Dow Jones 0,2 százalékkal nőtt, és 10 023,42 ponton zárt, míg a Nasdaq 0,3 százalékkal emelkedett, és 2112,44 ponton fejezte be a napot. Az S&P-500-as mutató is 0,3 százalékkal, 1069,30 pontra kapaszkodott fel. Az egész hetet tekintve a Dow és az S&P 3,2 százalékkal, a Nasdaq 3,1 százalékkal nőtt.
A kereskedés az indexek veszteségével indult, miután a vártnál jobban nőtt a munkanélküliség az Egyesült Államokban októberben. A csökkenő trendet az fordította meg, hogy a Bernstein and Oppenheimer elemzőcég több részvényt is felértékelt, köztük a General Electricet és az Amazont, ami az ipari és kereskedelmi papíroknak egyaránt kedvezett, és ezzel a pozitív tartományba lendítette át a vezető részvénymutatókat. A General Electric 6 százalékot drágult, míg az Amazon 4,6 százalékkal zárt magasabban.
A várakozásoknál kisebb nyereségről számot adó AIG részvényei viszont közel 10 százalékkal zuhantak vissza, 3,8 dollárra.
Nem szakadtak be a legfontosabb nyugat-európai börzék sem: bár a CAC-40 hajszálnyi süllyedéssel 3707 ponton zárt, a Footsie 0,3 százalékkal 5143, a DAX 0,1 százalékkal 5488 pontra kúszott fel. Bár a rossz munkanélküliségi adatra itt is beszakadtak az indexek, lelket öntött a csüggedőkbe egy másik, pénteken később megjelent tengerentúli adat, amely szerint szeptemberben az amerikai nagykereskedelmi értékesítések - a raktárkészletek folytatódó apadása nyomán - ötödik hónapja nőttek. Mindez a lakossági fogyasztás, következésképp az európai export alakulása miatt érdekli a befektetőket, hiszen az Egyesült Államok a világ legnagyobb felvevőpiaca.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet