A nap eleji borús hangulat nem volt tartós csütörtökön a magyar tőzsdén, bár sokan megijedtek attól, hogy az amerikai indexek szerda este a kereskedés végén visszazuhantak, ami miatt egyébként az ázsiai börzék is csökkentek. A BUX délelőtt 20 000 pont alatt is megfordult, ám napon belül közel 600 pontot tudott emelkedni maximális értékéig. Az index végül 0,9 százalékos pluszban, 20 465 forinton fejezte be a napot, csúcsát 20 536 ponton érte el.
A vezető részvények közül a legjobban a Mol szerepelt. Az olajrészvény az elmúlt napok vérszegény teljesítménye után 1,4 százalékkal, 15 010 forintig emelkedett. A nagyok közül elsőként jelentő Magyar Telekom viszont csak pillanatokra tudott pluszba kerülni, annak ellenére, hogy a hozamok csökkentek a másodlagos állampapírpiacon. A várakozásoknál jobb gyorsjelentés mellett végül a részvény ára 0,1 százalékkal, 750 forintra esett vissza. Az OTP 1 százalékkal, 5435 forintig drágult, napon belül azonban megint sokat ugrált a bankrészvény árfolyama. A nap elején még 5200 forint környékén forgó bankpapír a jó amerikai makroadatokat követő rallyban 5500 forint fölé is emelkedett, napi csúcsát 5505 forinton érte el. Az elmúlt napokban száguldó Richter 0,7 százalékkal drágult, záróára így 41 800 forint lett. A kisebb részvények közül a trenddel szemben gyengült az Állami Nyomda. A cég részvényei 2,8 százalékkal, 805 forintra estek vissza. Remekelt viszont az FHB, amely a javuló hangulatot kihasználva 5 százalékot emelkedett, s így 1240 forintot ért. Egy közösen elnyert keretmegállapodás nyomán a Freesoft 8,4, a Synergon pedig 4,9 százalékkal emelkedett.
