BUX 138530.74 -0,69 %
OTP 44640 -0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs magyar papír az Erste kedvencei között

2009. november 3. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nincsen már magyar részvény ez Erste kedvenc húsz régiós papírja között a novemberi összeállítás szerint. Az Erste szerint a legnagyobb felértékelődési potenciállal a szerb Sojaprotein AD rendelkezik, amelynél az 1569 dináros célár 48,2 százalékos felértékelődést jelenthet. Az ismertebb cégek közül az OMV 39 eurós célár mellett 40 százalékot, a CEZ 1230 koronás célárral 35,9 százalékot drágulhat az bank elemzői szerint.
Az Erste arra is felhívja a figyelmet, hogy a piacokon korrekcióra lehet a közeljövőben számítani. Ennek ellenére a pénzintézet szakértői úgy tartják, hogy hosszabb távon fennmaradhat az emelkedő trend. Az elkövetkező időszakban a pénzügyi szektor, illetve a ciklikus iparágak részvényeinek a mozgása nőhet jelentősen.
A korrekció miatt azonban most inkább a defenzív papírok vételét ajánlják. Az osztalékpapírok közül az Erste szerint a legjobban hozammal a horvát Atlantska rendelkezik, amely 12 százalékos osztalékhozammal forog a 2009-es évet tekintve. Ebben a sorban egyébként 8,8 százalékos osztalékhozammal a Magyar Telekom az ötödik helyezett.
Az Erste rangsorolta a P/E (árfolyam/nyereség hányados) mutató alapján is a cégeket. Itt is a horvát hajózási társaság, az Atlantska az első, 2,1-es mutatóval. A húszas listára felfért viszont a magyar részvények közül az OTP 10,4-es és a Magyar Telekom 10,8-es mutatóval. Az OTP esetében növekvő egy részvényre jutó eredménnyel számol az Erste, ami 2009-ben 485 forintot, 2010-ben 598 forintot, míg 2011-ben 797 forintot tehet ki.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet