BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre nem fúr a Falcon

2009. november 3. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lezárta a makói gázmezőn található Földeák-1 jelű kútját a Falcon Oil & Gas Ltd. ezzel véget vetve az 50 millió dolláros kezdeti munkaprogramnak, amelyben a Falcon mellett az ExxonMobil cége, a Production Ventures East Hungary Kft. és a Mol Nyrt. is részt vett. A lezárással a Mol és az Exxon eleget tett eddig vállalt pénzügyi kötelezettségeinek. A kut átmenetileg nem üzemel, a későbbi hozzáférés biztosított - derül ki a kanadai társaság közleményéből. A kút 130 órán át üzemelt, a gázhozam a kezdeti 560 köbméter/nap mennyiségről 200-ra esett vissza. Mindezzel jelentős vízmennyiség is a felszínre tört, a napi átlagos mennyiség az üzemi időszak végére 50 köbméterre csökkent a kezdeti 540 köbméterről.
Amint arról korábban beszámoltunk, az ExxonMobil már javasolta a kutatások befejezését, ám később a Falcon - amely szintén csalódottságát fejezte ki az eredményekkel kapcsolatban - megállapodott a két partnercéggel arról, hogy folytatják a tesztelést.
A Mol részéről Somlyai Dóra kommunikációs igazgató a Napinak elmondta, hogy a partnerek jelenleg értékelik a munkaprogram eddigi eredményeit, a továbbiakat illetően a későbbiekben hoznak döntést.
A piac az eddigi bejelentéseket kudarcnak értékelte, a meglepetés az lenne, ha további kutatás mellett döntenének az érintettek. Akkor egy újabb, 100 millió dolláros munkaprogram kezdődne.
(A szerző rendelkezik Mol-részvé­nyekkel)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet