Hála az amerikai tőzsdék emelkedésének, mindössze 1,4 százalékos mínuszban zárt a BUX. A vezető index, amely a nap elején 19 948 ponton is járt, záráskor 20 288 pontot mutatott. Az OTP-nél az amerikai indexek emelkedésével párhuzamosan kisebb vételi hullám bontakozott ki, így zárásra - vélhetően a stopok kiütésének köszönhetően is - 5225 forinton, napi maximumán tudott zárni a papír, pedig reggel még 5055 forinton is járt. Ez még így is közel kétszázalékos veszteséget jelent a pénteki záró értékhez képest. A Molt 15 600 forintig rántották vissza, az olajpapír így 1,1 százalékos veszteséggel zárt hétfőn. A Magyar Telekom viszont nem tud talpra állni, a 780 forintos utolsó ára alig haladja meg a 778 forintos napi minimumértéket, a részvényeseknek 3,8 százalékos veszteséget kell november első tőzsdenapjára elkönyvelniük. A gyógyszerrészvények közül csak a Richter profitált a nap végi fordulatból, a független gyártó papírjai az addigi mínuszból emelkedésbe váltottak, az utolsó kötésben 39 500 forinton cseréltek gazdát, ami 400 forint nyereséget jelent péntekhez képest. Az Egis viszont maradt, ahol volt, 19 505 forinton, másfél százalékkal előző záróára alatt. A nap sztárjai átmenetileg az econet részvényei voltak. A papír 103 forintig erősödött a nap elején, folytatva az előző napok rallyját, itt azonban már komoly eladók jelentek meg, akik 89 forintig lökték vissza a kurzust, a 15 százalékos nyereségből így egyforintos csökkenés lett a kereskedés végére. A nap nyertesei a Graphisoft Park tulajdonosai lettek, az ingatlancég részvényei viszonylag élénk forgalom mellett közel 6 százalékkal, 779 forintra drágultak.
