BUX 137943.87 -1,11 %
OTP 44380 -1,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Második napja ütötték az OTP-t

2009. október 28. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szerdán sem zártak szebb napot a keddinél az OTP-részvényesek, ugyanis a bankpapír ismét 5 százalék feletti mínuszt szenvedett el, hasonlóan az előző naphoz. A bankpapír árfolyama 5061 forintot ért zárásban, aminél lejjebb nem is nagyon forgott a részvény. A napi minimumot ugyanis az 5056 forintot jelentette. Ráadásul az esés ismét jelentősebb forgalom mellett történt, a részvény forgalma ugyanis elérte a 23 milliárd forintot. Ezzel a teljesítménnyel ismét a bankpapír volt a legrosszabbul teljesítő blue chip. A BUX 3,5 százalékkal zuhant, ami 20 278 pontos záróértéket jelentett. A decemberi lejáratú határidő a prompt indexszel megegyező mértékben csökkent, így az utolsó értéke 20 430 pont volt.
A nagy papírok közül megbicsaklott a Richter is. A gyógyszerrészvény előző nap még jól tartotta magát, ugyanakkor szerdán 3,7 százalékkal esett, ami azt jelentette, hogy ismét 40 000 forint alatt, 39 500 forinton zárt a részvény. A Mol 3,6 százalékkal csökkent, ami 15 700 forintos záróárat jelentett. E két részvénynél az utolsó kötés egyben a napi minimumérték volt. Jól állta a sarat viszont a Magyar Telekom, amely előző napi záróárán, 815 forinton fejezte be a napot, annak ellenére, hogy az állampapír-piaci hozamok emelkedésnek indultak.
A kisebb részvények közül a rádiófrekvencia-tenderen nyertes econet részvényei tudtak jelentősen az árral szembe menni. Az árfolyam napközben 12 százalékos pluszban is volt, végül azonban 8,6 százalékos pluszban, 63 forinton fejezte be napot. A vásárlókat úgy látszik nem zavarta az a tény, hogy a cégnél esetleg tőkebevonásra is szükség lehet, ami akár részvénykibocsátással is együtt járhat.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet