Kisebb emelkedéssel zártak kedden a vezető európai börzék, a legtöbbet a londoni tőzsde indexe drágult. Nem véletlenül az FTSE-100 volt a nap nyertese, hiszen ebben az indexben szerepel a legtöbb energiarészvény. Márpedig a keddi emelkedésben meghatározó volt a BP vártnál jobb gyorsjelentése, ennek hatására a részvény 4,8 százalékkal drágult a nap végére, és a többi olajrészvény is jobban szerepelt a vártnál. Ismét nagyon megszenvedték viszont a napot Európában a bankrészvények, amelyekre az ING kettéválasztása hatott negatívan. A Royal Bank of Scotland például 8 százalékkal, a Lloyd's pedig 6,2 százalékkal esett vissza. A várakozásoknál rosszabb gyorsjelentéssel előrukkoló Bayern viszont egy százalékot tudott emelkedni. A német tőzsdén az Infineont és a Commerzbankot ütötték nagyon, előbbi több mint hét, utóbbi pedig 5,6 százalékot esett. Az indexek közül az FTSE-100 0,4 százalékkal magasabban, a frankfurti fő index, a DAX-30 0,02 százalékkal zárt erősebben a hétfőinél.
A várakozásoknál kedvezőbb lakásárindex után emelkedéssel nyitottak az amerikai piacok, de az öröm nem volt túlzottan nagy, sőt egy pillanatra pánikba is átcsapott a Conference Board által számított fogyasztói bizalmi index vártnál rosszabb adatának hatására. Lapzártánkra stabilizálódtak az indexek, ami azt jelentette, hogy a New York-i értéktőzsde fő mutatója, a Dow Jones ipari átlaga 0,1 százalékos pluszban, 9876 ponton állt, míg a Nasdaq 1,2 százalékkal, 2117,18 pontra csúszott vissza. Az S&P-500 0,2 százalékkal, 1064 pontra esett. Az előző napi mélyrepülés után csak a nap elején tudott felfelé korrigálni a bankszektor. A várakozásoknál jobb BP-gyorsjelentés ugyanakkor a tengerentúlon is felfelé húzta az olajszektor szereplőit, a Shell például 2,5 százalékkal emelkedett.
