BUX 138210.26 -0,92 %
OTP 44440 -1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Túl vannak-e árazva az USA bankrészvényei?

Egyáltalán nincsenek túlárazva a jelenlegi árfolyamokon az amerikai bankok, legalábbis az elemzői célárak alapján. De azt sem lehet elmondani róluk, hogy óriási felívelés előtt állhatnak. A szerdán publikált friss elemzések azonban mind vételre buzdítanak.

2009. október 21. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legnagyobb amerikai bankok gyorsjelentését már az elmúlt napokban közzétették, és ezek általában a várakozásoknál jobbak lettek. Az egyik kivétel a Bank of America volt, érdekes, hogy az elemzők ennek ellenére ebben a pénzintézetben látják a jelenlegi árszint mellett a legtöbb fantáziát. A Bloomberg adatai alapján ugyanis az elemzők a keddi 17,01 dolláros záróárnál 22,5 százalékkal magasabb árfolyamot tartanak reálisnak a bank esetében. A 31 elemző közül ráadásul csak egy gondolja úgy, hogy el kellene adni ezt a részvényt, 9 tartásra, 19 pedig vételre ajánlja. Az ismertebb bankházak közül például a JPMorgan 21,5 dolláros célár mellett adott vételi ajánlást, míg a Citigroup szerint 23 dollárt is megér a részvény.
Ez utóbbi bank osztja meg egyébként a legjobban az elemzőket. Bár az átlagos célár a Citigroup részvénye esetében 5,08 dollár, ami 15 százalékkal magasabb a keddi zárónál, a véleményt formáló 23 elemző közül hét ajánlja vételre, hat eladásra és kilenc tartásra.
Egyértelműen jó azonban a megítélése a Goldmannek. A 27 elemzőből ugyanis 19 vételre, míg nyolc tartásra teszi a részvényt, így eladási ajánlás nincs is rá. A 213,82 dolláros átlagos célár 15,6 százalékkal magasabb a tegnapi árnál. A Bank of New York Mellon esetében szerdán három friss elemzés is érkezett, mindegyik vételt javasol. A Barclays 41 dolláros, a JP Morgan 33,5 dolláros, míg a Merrill Lynch 32 dolláros árat tartana reálisnak darabonként, és a keddi 29,90 dolláros zárás mellett mindhárom intézet vételi ajánlást fogalmazott meg a részvényekre. A szerdán jelentő két bank érdekessége, hogy a gyorsjelentés előtti árfolyamuk szinte teljesen egybevág az elemzők értékelésével. A Morgan Stanley esetében 33,89 dolláros átlagos célár mellett 33,88 dolláron zárt a részvény, a Wells Fargo pedig a 29,16 dolláros elemzői középértéknél drágábban, 30,98 dolláron fejezte be a napot.
A bankokon túl az egész gazdaságot átfogó leányvállalatokkal - egyebek mellett természetesen bankkal is - rendelkező General Electricre összesen 19 elemző adott ajánlást a Bloombergen, amiből nyolcan vételre, kilencen eladásra, míg ketten tartásra ajánlják. A keddi 15,58 dolláros záró árat figyelembe véve kevéssé kecsegtető a 17,30 dolláros átlagos célár, ez ugyanis csupán 11 százalékos felértékelődést jelent.
Természetesen kérdéses, hogy a pénzügyi válság közepette milyen prémiumokkal érdemes számolni a pénzügyi szektornál. A mostani jó hangulatban ilyesmivel nem számol a piac, ugyanakkor, ha fordul a hangulat, lehet, hogy a jelenlegi szintnél csak jóval nagyobb felértékelődési potenciál mellett lesznek majd hajlandók kockáztatni a befektetők.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet