Délután az amerikai piacok emelkedésével párhuzamosan gyorsan napi maximumára emelkedett a magyar tőzsde vezető indexe, azonban a záró szakaszban alaposan lefelé húzták az árakat. A BUX napi csúcspontját 21 578 ponton érte el, a záró szakaszban azonban 21 391 pontig lökték vissza, ami 0,4 százalékos csökkenést jelent. A nap nagy részében egyébként ennél is alacsonyabban állt az index. A vezető részvények közül a nap sztárja a Mol volt, amely a lapunk által megszellőztetett olajtalálat hírére egész nap pluszban forgott. A papír 16 460 forinton érte el napi csúcsát, záróára 16 260 forint lett, ami még mindig 1,3 százalékos emelkedést jelent. Az OTP a nap elején még egy pillanatra érintette az 5800 forintot is, a nap nagy részében azonban inkább 5700 forint alatt adták-vették. A nap végi felhúzásban 5770 forintig emelkedett, majd a nem sokkal későbbi leöntés eredményeként 5711 forinton, 1,2 százalékos mínuszban fejezte be a napot.
A Magyar Telekom értéke is csökkent, a 817 forintos záróár 0,4 százalékos visszaesést takart, így a 870 forintos éves csúcstól elég messze került a részvény. A Richter 1,2 százalékkal esett, így a technikailag fontos szintnek tartott 40 200 forinton zárt. A kisebbik gyógyszergyártó árfolyama minimális mértékben, 25 forinttal csökkent, 21 425 forintra. Nagyobb mozgás a kisebb papírok esetében is ritka volt, kiemelni a Konzum több mint 8 százalékos és az Émász közel 4 százalékos drágulását lehet. A decemberi BUX-határidő lejárata tovább emelkedett, 0,3 százalékkal, 21 520 pontra.
