Szinte eseménytelenül telt el a hétfői nap a magyar tőzsdén, jelentősebb külföldi vállalati gyorsjelentés, illetve makrohírek nem befolyásolták a kereskedést, alacsony forgalom mellett oldalazással töltötte a nap nagy részét a BUX. A pluszban nyitó amerikai indexek hatására azonban az addig inkább mínuszban tartózkodó részvényindex is pluszba váltott, sőt a záró szakasz felrántásának köszönhetően napi csúcsán, 21 404 ponton fejezte be a kereskedést, ami 1,3 százalékos pluszt jelentett. A vezető részvények közül hír egyedül az OTP esetében volt. Az UniCredit 6900 forintra emelt célára azt eredményezte, hogy a bankrészvény egész nap pluszban forgott, 5730 forintos kurzusa napi rekordot és 2 százalékos emelkedést jelentett. A Mol jegyzése az új éves csúcsra dráguló olaj ellenére 1,3 százalékot tudott csak emelkedni. A 16 300 forintos érték azonban ennél a részvénynél is a napi maximumot jelentette. A Magyar Telekom 0,7 százalékkal, 823 forintig menetelt, a Richter 0,9 százalékkal, 39 850 forintra drágult. A záróárak mindkét részvény esetében is a napi maximumot hozták. A kisebb részvények közül a rendkívüli közgyűlést tartó Genesis árfolyama 3,3 százalékkal, 595 forintra esett. A nap érdekessége az volt, hogy igazán kirívó elmozdulásra nem került sor a kisebb papírok esetében sem, a Genesis ugyanis ezzel a teljesítményével a nap vesztese lett. Az emelkedő papírok közül pedig - 2,8 százalékos drágulásával - a BIF volt a nyertes.
