A nap elején még komolyabb shortzárások hajtották fel a magyar tőzsde vezető indexét, a BUX-ot, napközben azonban már inkább a profitrealizálásé, illetve néha a pániké volt a főszerep. Mindezek ellenére az előző napi komolyabb kitörés nem került csütörtökön veszélybe, főleg hogy az amerikai gyorsjelentések sem lettek rosszabbak a várakozásoknál. A BUX a nap elején még új éves csúcsra futott 21 664 ponton, innen azonban gyors csökkenésbe kezdett. Napi mélypontját a Citigroup gyorsjelentésének közzétételét követően érte el az index, 21 032 ponton. A nap végére kicsit talpra állt, így szinte alig adott vissza előző napi nyereségéből. A BUX 21 268,92 ponton zárt, ami csak 0,5 százalékos mínuszt jelentett. A decemberi határidős index egyébként csak 0,1 százalékot csúszott le, így 21 370 ponton zárt.
A vezető részvények értéke vegyesen változott csütörtökön. Az előző nap száguldó OTP ugyan volt jelentősebb mínuszban és pluszban is: napi maximuma 5825 forint, minimuma pedig 5581 forint volt, végül azonban 0,2 százalékos pluszban, 5689 forinton fejezte be a napot. Emelkedett a Richter árfolyama is, a gyógyszergyártó 2 százalékkal, 40 000 forintra drágult. Jelentősebb korrekció volt viszont a Mol és a Magyar Telekom esetében. Az olajtársaság árfolyama 2,1 százalékkal, 15 850 forintra esett, míg a telekomcégé 2,3 százalékkal csökkent, így 835 forinton zárt. A kisebb részvények közül az előző napi jó teljesítményére még rá tudott rakni a TVK, amely 2,7 százalékkal, 3200 forintra drágult. Ugyanakkor a Genesis a szerdai fordulat után folytatta útját lefelé, a részvény 13,3 százalékkal, 585 forintra csúszott le.
