Európában nem volt sok komoly makrohír csütörtökön, így a vezető tőzsdéket elsősorban a napközben megjelenő Nokia gyorsjelentésének a gyenge számai húzták le. Hiába nyitottak így pluszban a főbb nyugat-európai tőzsdeindexek, a nap végére megfordult a hangulat és inkább a profitok realizálása mellett döntöttek a befektetők. Ennek hatására a londoni értéktőzsde FTSE-100-as mutatója és a frankfurti DAX-30 egyaránt 0,4 százalékkal, a párizsi CAC-40 pedig 0,1 százalékkal maradt el a szerdai záró értékétől. Az esést természetesen a Nokia vezette, árfolyama óriásit, közel 12 százalékot zuhant a negatív meglepetést okozó eredményre. Estek a bankok is, igaz, ez inkább csak korrekció volt, hiszen 1-2 százalékkal csökkent az értékük. Jól szerepeltek viszont a kereskedelmi cégek: a Tesco 1,7 százalékkal, a Metro 1,8 százalékkal tudott emelkedni.
Kivétel nélkül gyengüléssel kezdtek a vezető tengerentúli részvényindexek csütörtökön. A nyitás után negyed órával a Dow Jones Ipari Átlag 9999 ponton állt, ami 0,19 százalékos esést jelentett. Az S&P-500 1090 pontos értéke 0,22 százalékos, a Nasdaq Composit 2165 pontos értéke pedig 0,31 százalékos esést jelentett. Az indexek annak ellenére fordultak mínuszba, hogy a Goldman Sachs a várakozásoknál jobb negyedévi profitot jelentett, és a Citigroup is a prognózisoknál kisebb veszteséget szenvedett el. A két részvény közül a Goldman árfolyama lapzártánkkor 2 százalékos mínuszban volt, míg a Citigroup 5,5 százalékot zuhant. Jól szerepelt viszont a Harley-Davidson motorkerékpárgyár, amely ugyan 84 százalékos profitcsökkenést jelentett a harmadik negyedévről, azonban az árfolyam 4 százalékkal emelkedni tudott a hírre.
