Újra ez évi csúcsa közelébe emelkedett kedden az OTP árfolyama, az 5500 forintos szint azonban egyelőre ismét útját állta a részvény szárnyalásának. A nap végén mínuszban nyitó amerikai indexek ugyanis lehúzták a vezető részvényeket zárásra.
Kifejezetten optimistán telt a nap a magyar tőzsdén kedden, a régiós és az európai börzékkel ellentétben ugyanis egész nap pluszban volt a vezető index, és a mínuszban nyitó amerikai indexek is csak rövid időre okoztak eladói nyomást a magyar piacon. A BUX így végül 1,3 százalékos pluszban, 20 803,9 ponton zárt.
A vezető részvények közül a Credit Suisse által felminősített Mol szinte megingás nélkül emelkedett. Az olajrészvény így napi csúcsán, 15 700 forinton fejezte be a napot, ami 4,4 százalékos emelkedést jelentett. A részvény szárnyalását az olajár drágulása is támogatta.
Az OTP viszont csak 1,1 százalékkal tudott emelkedni, a bankpapírnak egyelőre leküzdhetetlen akadályt jelentett az 5500 forintos éves csúcsa. A részvény azonban így is 5469 forinton fejezte be napot, ami a záróár tekintetében éves csúcsot jelentett. A részvény forgalma 19 milliárd forint volt, ami magasabb az elmúlt napokénál.
A Magyar Telekom még az OTP-nél is kevesebbet tudott emelkedni, a 845 forintos végső ár azonban esetében is éves csúcsot jelentett. Esett viszont a Richter, a gyógyszerrészvény 0,8 százalékkal, 38 400 forintig csúszott vissza. Az elmúlt napokban szárnyaló Egis is megingott, az utolsó kötés a tegnapelőttinél 0,1 százalékkal alacsonyabban, 20 495 forinton született rá.
A kisebb részvények közül tovább szárnyalt a Genesis, a részvény ismét a maximális limittel, 20 százalékkal drágult és 727 forinton zárt.
