BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint teljes az optimizmus

2009. október 12. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az új csúcsot döntő amerikai indexeket ugyan nem utánozta a magyar tőzsde pénteken, azonban a jó nemzetközi hangulatban ismét közelítünk ahhoz, hogy újra támadjuk az ez évi csúcsokat. A BUX egész napos emelkedést követően tudott napi csúcsán zárni a hét első napján, ami azt jelentette, hogy az index ismét stabilan 20 000 pont fölött fejezte be a napot. Ez 20 548 pontos utolsó értéket, 2,6 százalékos pluszt jelentett. Az optimizmus a határidős piacon azonban nem volt érezhető, a decemberi lejárat ugyanis 20 606 pontig emelkedett, ami 1,8 százalékos növekedést jelentett.
A vezető részvények közül remek napot zártak a Magyar Telekom tulajdonosai. A hozamok csökkenésével együtt szárnyakat kapó részvény hétfőn 4 százalékkal, 843 forintig menetelt. Jól szerepelt még a Mol is, amely 27, százalékkal, 15 045 forintig drágult, így a befektetőknél csak egy napig tartott a makói mezővel kapcsolatos pánik.
Az OTP emelkedése viszont nem érte el a BUX indexét; bár a bankpapír egy forint híján napi csúcsán zárt, mégis csupán 2,4 százalékot tudott emelkedni. Ez 5409 forintos utolsó értéket jelentett. A forgalom ugyanakkor nem volt kiemelkedő, az OTP esetében nem érte el a 14 milliárd forintot. Amennyiben azonban Amerikában kitart a jó hangulat hétfőn, akkor kedden a bankpapír újra támadhatja az 5500 forintos éves csúcsát.
A Richter még az OTP-nél is kevésbé volt acélos, a gyógyszergyártó ára 1,8 százalékkal, 38 700 forintig emelkedett.
A kisebb részvények közül ismét 20 százalékkal tudott emelkedni a Genesis, amelyért így 606 forintot is megadtak a befektetők. Az új céget alapító Pannergy is 4,7 százalékkal tudott drágulni, ami 785 forintos értéket jelentett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet