BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem élt a jó hangulattal a BÉT

2009. október 8. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem tudta kihasználni a magyar tőzsde a várakozásoknál jobb Alcoa-gyorsjelentést követő jó nemzetközi hangulatot csütörtökön. A BUX ugyanis a nyitásban, 20 294 ponton érte el napi csúcsát. Az index innen gyors zuhanásba váltott, és alig több mint egy óra alatt már a napi minimumot jelentő 20 017 ponton volt az értéke. Az index végül 0,2 százalékos pluszban, 20 078 ponton zárta a napot. A határidős decemberi index ugyanilyen mértékben emelkedett, ami inkább kivárást jelezhet a befektetők részéről. A vezető részvények közül a Mol szenvedte meg a legjobban a napot, az olajrészvény árfolyama ugyanis 1 százalékkal,
14 940 forintra csúszott vissza. A legtöbbet a Magyar Telekom tudott emelkedni, 0,9 százalékkal, 818 forintig húzták fel. Ráadásul a nagy papírok közül ez volt az egyetlen részvény, amely nem a nap elején, hanem a kereskedés végén érte el a napi csúcsát.
A nemzetközi hangulatra legérzékenyebb OTP sem igen találta a helyét tegnap. A bankpapír mindössze 0,7 százalékos pluszban, 5202 forinton zárt, a részvény árfolyamára a magyar devizahitelezési korlátozásról szóló hírek gyakorolhatnak nyomást. Egyelőre azonban nem dőlt el technikai alapon, hogy merre indulhat el a bankpapír, hiszen komolyabb szinteket nem érintett csütörtökön az árfolyam. A kisebbik bankrészvény, az FHB 15 százalékkal ugrott meg, záróára így 1280 forint lett. A Richter mindössze 5 forinttal drágult, ez 38 145 forintos utolsó árat jelentett, és az Egis is mindössze 0,4 százalékot emelkedett. A Genesis viszont limittel, azaz 20 százalékkal szaladt fel, így 422 forinton zárt. Ugyanilyen mértékben esett viszont - hír nélkül - a névre szóló Fevita, amely a 20 százalékos zuhanás következményeként 1080 forinton landolt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet