Zárásra teljesen elmúlt a nap eleji optimizmus a magyar tőzsdén. Mivel komolyabb piacbefolyásoló hír nem látott napvilágot és az amerikai tőzsdék is csupán néhány tized százalékos mínuszban voltak a magyar tőzsde zárásakor, valószínűleg pozíciózárások hajtották lefelé az árfolyamokat az Alcoa szerda esti gyorsjelentése előtt.
A legfőbb vesztes - ahogyan az megszokott - az OTP volt. A nap elején még 5400 forintig is felhajtott árfolyama ugyanis a nap végére zuhanásba váltott, ráadásul ehhez már komolyabb forgalom is párosult, ami nem sok jót jelent a technikai elemzések szerint. A bankpapír a napot 3,6 százalékos mínuszban, 5165 forinton fejezte be, amire valószínűleg nem sokan számítottak a keddi kereskedés alapján.
A másik vezető papírt, a Molt is megviselte a szerdai kereskedés. A nap elején - az olajár drágulása által is támogatva - a 15 400 forintot is megközelítette az árfolyam, végül
15 095 forinton, 1,2 százalékos mínuszban zárta a napot. Ugyanilyen arányban esett vissza a BUX, 20 048 pontig.
A Richter viszont 1,2 százalékkal drágulni tudott: záróára 38 140 forint lett. Drágult az Egis is, kurzusa 0,5 százalékkal, 19 800 forintig emelkedett. Jól tartotta magát a Magyar Telekom. Annak ellenére, hogy a Citigroup és a Wood is leminősítette a társaságot, a részvény jegyzése 811 forinton stagnált.
A nap nyertese a Genesis lett. Az elmúlt két nap limites esése után szerdán 14,3 százalékkal, 352 forintra emelkedett az árfolyama.
