BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Robbanás a nap végén

2009. október 6. kedd, 23:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár hetek óta sokan várják az árfolyamok komolyabb esését az elmúlt hónapok rallyja után, úgy látszik, ennek továbbra sincs itt az ideje. Kedden ismét jó híreknek örülhettek világszerte a befektetők, a magyar piac is a technikailag kritikusnak tartott 20 200 pont fölött zárt. A BUX index elsősorban a Molnak és az OTP-nek köszönhette az emelkedést. Az olajrészvény egész nap szépen szerepelt, amiben a kedvező nemzetközi hangulat mellett az is szerepet játszhatott, hogy a Deutsche Bank kedvenc olajrészvényének választotta a papírt, és értékét 20 000 forintra tartja. A Mol záróára 4,7 százalékkal, 15 280 forintig szaladt fel. Az OTP napközben kétszázalékos pluszban, 5200 forint környékén forgott, ahonnan az utolsó egy órában a stabilan emelkedő amerikai indexek hatására repült fel a napi maximumot jelentő 5379 forintig. Végül a hétfőinél 4,6 százalékkal magasabban, 5360 forinton zárt.
A Richter viszont nem profitált az emelkedésből, árfolyama gyakorlatilag stagnált, az ötforintos emelkedés százalékban mérve elhanyagolható, ez egyébként 37 705 forintot takar. A hétfői borús napon jól szereplő Magyar Telekom 0,4 százalékkal, 811 forintig csúszott vissza. A BUX végül 20 286 ponton, 2,5 százalékos pluszban zárt, ráadásul a részvények forgalma is meghaladta a hétfőit. Az újabb hírek közepette a Genesis az előző naphoz hasonlóan a maximális 20 százalékkal esett, 308 forintig. A befektetők kedvezően reagáltak viszont a PannErgy bejelentésére, amely szerint magasabb lett kútjuk hőmérséklete. A részvény árfolyama 4,2 százalékkal, 766 forintra emelkedett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet