Bár hetek óta sokan várják az árfolyamok komolyabb esését az elmúlt hónapok rallyja után, úgy látszik, ennek továbbra sincs itt az ideje. Kedden ismét jó híreknek örülhettek világszerte a befektetők, a magyar piac is a technikailag kritikusnak tartott 20 200 pont fölött zárt. A BUX index elsősorban a Molnak és az OTP-nek köszönhette az emelkedést. Az olajrészvény egész nap szépen szerepelt, amiben a kedvező nemzetközi hangulat mellett az is szerepet játszhatott, hogy a Deutsche Bank kedvenc olajrészvényének választotta a papírt, és értékét 20 000 forintra tartja. A Mol záróára 4,7 százalékkal, 15 280 forintig szaladt fel. Az OTP napközben kétszázalékos pluszban, 5200 forint környékén forgott, ahonnan az utolsó egy órában a stabilan emelkedő amerikai indexek hatására repült fel a napi maximumot jelentő 5379 forintig. Végül a hétfőinél 4,6 százalékkal magasabban, 5360 forinton zárt.
A Richter viszont nem profitált az emelkedésből, árfolyama gyakorlatilag stagnált, az ötforintos emelkedés százalékban mérve elhanyagolható, ez egyébként 37 705 forintot takar. A hétfői borús napon jól szereplő Magyar Telekom 0,4 százalékkal, 811 forintig csúszott vissza. A BUX végül 20 286 ponton, 2,5 százalékos pluszban zárt, ráadásul a részvények forgalma is meghaladta a hétfőit. Az újabb hírek közepette a Genesis az előző naphoz hasonlóan a maximális 20 százalékkal esett, 308 forintig. A befektetők kedvezően reagáltak viszont a PannErgy bejelentésére, amely szerint magasabb lett kútjuk hőmérséklete. A részvény árfolyama 4,2 százalékkal, 766 forintra emelkedett.
