Augusztushoz képest csökkent ugyan a részvényforgalom szeptemberben a magyar tőzsdén, de még így sem volt rossz az elmúlt évekkel összehasonlítva. Az elmúlt hónapban összesen 1009 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket a brókercégek a magyar részvénypiacon, ami több mint 200 milliárd forintos visszaesést jelentett a még nyári uborkaszezonnak számító augusztushoz képest. (A szám duplikált, mivel az adásvételt az eladó és a vevő is regisztrálja.) Az egész évet tekintve viszont így is a harmadik legjobb forgalmú hónapnak számított a szeptember, a második május és az első augusztus után.
A szeptemberi forgalom a korábbi kilencedik havi forgalmakkal összevetve sem rossz, hiszen tavaly 970 milliárd forint volt ugyanez az adat, és 2000-ig visszamenőleg is csupán egyszer volt ennél magasabb az értéke, mégpedig 2007-ben, amikor 1183 milliárd forintért kötöttek üzleteket. Természetesen a legtöbbet az OTP részvényeire kötötték, a bankpapírral ugyanis duplikáltan 682 milliárd forint értékben kereskedtek. Egy hónappal korábban még 1000 milliárd felett volt az OTP-kötések nagyságrendje. A Richterrel 124 milliárd forint értékben, a Mollal 120 milliárd forintért, míg a Magyar Telekommal közel 79 milliárd forintért kereskedtek.
A forgalom visszaesése mellett a két legnagyobb forgalmú brókercég helyet cserélt szeptemberben. Az augusztusban 252 milliárd forintos forgalommal első Erste szeptemberben 203 milliárd forinttal második lett. Az első helyet most 210 milliárd forinttal a KBC Securities szerezte meg, amely az előző hónapban 242 milliárdos forgalmat bonyolított le. A harmadik helyet megszerző Cashline, jócskán lemaradva, 94 milliárd forintot ért el.
